ممبران بیولوژیک با منشأ آلوگرافت (سنوممبران )

توصیف محصول سنو ممبران (CENOMEMBRANE):

 CenoMembrane  بیوایمپلنت با منشا آلوگرافت  بوده که از  بافت های پوست ، فاشیا ، پریکارد یا پرده آمنیوتیک،  در ضخامت ها و ابعاد مختلف ، توسط  شرکت همانند ساز بافت کیش تولید و  فرآوری می گردد .تمام مراحل تولید  این محصول براساس  استاندارد های بین المللی  در کلین روم های  کلاس 100 تا 1000 انجام می گیرد . 

طی پروسه  تولید با انجام  فرآیند های  شیمیایی و روشهای  مهندسی نسج ، بافت ها آسلولار شده و  هرگونه  عامل آلرژن و تحریک کننده سیستم ایمنی بدن میزبان از آنها  حذف می گردد. بافت کلاژن و دیگر عناصر حفظ شده در محصول ، شرایطی بسیار مطلوب جهت جذب بیولوژیک بافت و ترمیم در محل کاشت را فراهم می نماید.

کلیه اهدا کنندگان دقیقا از لحاظ  تاریخچه زندگی و سابقه پزشکی  چک شده و  مورد معاینات دقیق بالینی  و پزشکی  قانونی قرار می گیرند . کشت های میکروبی متعدد از  محل برداشت ، نسج برداشت شده و  کلیه مراحل تولید گرفته می شود و از نمونه سرم اهدا کننده آزمایشات کامل سرولوژی به روش های PCR-ELISA به شرح زیر انجام می شود:

HIV 1 & 2 Antibody and Antigen
HCV Antibody
HBs Antigen
HBC Antibody
HTLV 1 & 2 Antibody
RPR Syphilis
 
استریلیتی محصول در خط تولید،  توسط تست های متعدد  میکروبیولوژی چک شده و کیفیت نهایی محصول توسط آزمایش های متعدد بیولوژیک و بیو مکانیک مورد ارزیابی قرار می گیرد  سپس محصول نهایی بسته بندی شده ، لئوفلیزه می گردد و جهت استریل سازی، تحت تاثیر  پرتودهی گاما با دوز   15 تا 25  کیلو گری قرار  می گیرد. تمامی  این مراحل توسط متخصصین کنترل کیفیت به عنوان  بخشی مستقل، بررسی و پس از تایید ، مجوز فروش محصول صادر می گردد.
 
روش استفاده CENOMEMBRANE (سنوممبران)
فویل های محصول از نوع Easy Open بوده لذا عملیات سترون سازی جهت برش  برای این فویل ها لازم نبوده و تنها کافی است از جهت Shevron با دست توسط دستیار باز شده  و بسته استریل داخل به راحتی به جراح عرضه شود .
محصولات CenoMembrane در ضخامت های مختلف تولیده شده اند که هر کدام دارای  زمان جذب متفاوت و کاربرد های مخصوص خود می باشند . ممبران هایی که با ضخامت نازک 2/0 تا 6/0 میلی متر تولید شده اند قابلیت جذب سریع مایعات را دارند و می توانند بدون ری هایدریت کردن در محل مورد نظر استفاده شوند .
سایر ضخامت های  بیشتر از  6/0 نیاز به ری هایدریشن حداقل به میزان 10 دقیقه در محلول ایزواسمولار نظیر نرمال سالین را دارند.
پس از ری هایدریت شدن ، آنرا با استفاده از پنس و با رعایت تکنیک های لازم بر روی محل مورد نظر قرار دهید.
توجه : این محصول را تنها برای یک بیمار مصرف نمایید. در مواردی که قسمتی از محصول باقی مانده و مورد استفاده واقع نشده ، حتما باید باقیمانده را دور بریزید.
به همراه هر محصول تعدادی لیبل بارکد  به منظور ردیابی گیرنده  ، در بسته بندی  موجود  می باشد.خواهشمند است یک عدد آن را به پرونده بیمار بچسبانید و یک عدد آن را به خلاصه پرونده، جهت ارائه به بیمار الصاق نمایید.
 
 
کاربرد  CENOMEMBRANE (سنوممبران )
سنوممبران به عنوان  ممبران (Membrane) در اعمال جراحی لثه و همچنین جهت   اگمنتیشن (Augmentation)  برای هر ضایعه یا نقص بافتی  کاربرد دارد . بنابراین در مداخلات و اعمال جراحی وسیعی در حوزه های ارتوپدی، جراحی اعصاب، دندانپزشکی، پریودنتولوژی، جراحی دهان ، فک و صورت، گوش و حلق و بینی، پلاستیک ترمیمی و …. می توان از این محصولات استفاده کرد.
ضخامت و ابعاد مورد نیاز بیمار می بایست توسط  جراح انتخاب گردیده و حتی در صورت خاص  بودن  و عدم قرار گیری در سبد محصولات ،  جراح می تواند  مشخصات محصولات مورد نیاز خود را به این شرکت همانند ساز بافت کیش سفارش ده
به بالای صفحه بردن